Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
 
2005 - Budowa nowego odcinka obwodnicy
9
 
Streetfighter Festival - 2009
2
 
 
 
 
  ID: 512500

Obwodnica BielawyBudowa
2004-2006
 
14 kwietnia dokładnie o godzinie 12.00 drugi etap bielawskiej obwodnicy został otwarty. Symbolicznego usunięcia ostatniej barierki z pasa drogowego, dokonał burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel. Ponad dwukilometrowy odcinek nowej części obwodnicy oddano do użytkowania prawie 10 tygodni wcześniej, niż było to określone w kontrakcie zawartym z wykonawcą. Realizacja inwestycji kosztowała niewiele ponad 3 miliony euro, a Bielawie udało się zdobyć na ten cel środki z Unii Europejskiej, które sfinansowały ...
14 kwietnia dokładnie o godzinie 12.00 drugi etap bielawskiej obwodnicy został otwarty. Symbolicznego usunięcia ostatniej barierki z pasa drogowego, dokonał burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel. Ponad dwukilometrowy odcinek nowej części obwodnicy oddano do użytkowania prawie 10 tygodni wcześniej, niż było to określone w kontrakcie zawartym z wykonawcą. Realizacja inwestycji kosztowała niewiele ponad 3 miliony euro, a Bielawie udało się zdobyć na ten cel środki z Unii Europejskiej, które sfinansowały budowę w około 53%. Obwodnica ma strategiczne znaczenie dla miasta, ponieważ została zbudowana nie tylko by poprawić infrastrukturę drogową, ale przede wszystkim żeby przyciągnąć do Bielawy nowych inwestorów. W jej sąsiedztwie będą bowiem zlokalizowane działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, które dzięki pełnemu uzbrojeniu w media staną się atrakcyjnym terenem dla biznesu.
Nie można oczywiście zapomnieć o tym, że cała bielawska obwodnica – ul. Sikorskiego i jeszcze nie nazwana jej druga część – pozwala o wiele szybciej dostać się do największego osiedla w Bielawie (XXV-lecia PRL) i ominąć rejon o znacznym natężeniu ruchu w mieście. Łączna długość całej obwodnicy wynosi ponad 4 kilometry.
Otwarcie obwodnicy poprzedziły liczne kontrole przeprowadzone odpowiednio przez Władzę Wdrażającą – instytucję sprawującą nadzór z ramienia Ministra Gospodarki nad prawidłową realizacją zadania i wydatkowaniem środków unijnych, a także Dolnośląski Urząd Wojewódzki, który sprawdził całość kontraktu pod kątem finansowym. Nie wykazały one najmniejszych nieprawidłowości, dlatego po odbiorze technicznym nic nie stało na przeszkodzie, aby Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał gminie Bielawa decyzję o dopuszczeniu drogi do ruchu.
Ze względu na zmianę organizacji ruchu, która nastąpiła na skrzyżowaniach w rejonie drugiego etapu obwodnicy, wszyscy kierowcy powinni zwracać teraz szczególną uwagę na znaki informacyjne.
Oficjalne otwarcie obwodnicy z tradycyjnym przecięciem wstęgi, nastąpi po zakończeniu wszystkich prac w otoczeniu drogi. źródło: PS. Uchwałą z 2015 r. Sejmik Wojewódzki, od 1 stycznia 2016 r. Obwodnica Bielawy (ul. gen. W. Sikorskiego od ul. Piastowskiej-rondo "Bielbaw", do ul. św. Jana Pawła II-rondo "Miast Partnerskich" i dalej do ul. Dzierżoniowskiej-rondo "Bieltex".) została włączona do kategorii dróg wojewódzkich /SyG/
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

 • Data: 2007
  komentarze: 0
  Łysa Góra. Widok na miasto. Oś. 25-lecia.Na tle Góry Maślanej.
 • Data: 2007-05-13
  komentarze: 0
  Widok z góry Parkowej na obwodnicę, Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego, ...
 • Data: 2014-06-01
  komentarze: 0
  Bielawa, Obwodnica u stóp Łysej Góry, kierunek Dzierżoniów.
 • Data: 2015
  komentarze: 0
  Widok z góry Parkowej na obwodnicę. Rondo "Miast Partnerskich", ...
 • Data: 2015-02-15
  komentarze: 0
  Bielawa. Obwodnica jest drogą o szczególnych walorach widokowych. ...
 • Data: 2015-02-15
  komentarze: 12
  Bielawa. Reklama wieży widokowej przy obwodnicy .Wieża jest trzecią ...