Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
ul. Chmielna, Warszawa
Festung: Rzadkie zdjęcie, naprawdę.
ul. Chmielna, Warszawa
Festung: W 1938 r. szkołę przemianowano na Państwowe Liceum Komunikacyjne, a z tą nazwą przetrwało do 1951 r., którą zmieniono na Technikum Kolejowe Ministerstwa Komunikacji im. Jana Rabanowskiego. Ze sfotografowanych obiektów szkoła przeniosła się na Ochotę (Szczęśliwicka 56) w nowym roku szkolnym 1954 r. Teraz są tu Złote Tarasy (Π x oko).
Grota Bismarcka (dawna), Sulęcin
maras - Administrator: No to zakładam obiekt :) Trzeba przyznać, że jest to rzadkość - forma upamiętnienia Bismarcka - grota... Bardziej to pasuje do katolickich obyczajów....
Zdjęcia niezidentyfikowane (Opole), Opole
maras - Administrator: Lepiej dodać niż pominąć :)
Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno - Położniczy, ul. Paderewskiego Ignacego Jana, Wałbrzych
Festung: Po obu krańcach zdjęcia krótkofalowe radiostacje Torn Fu. model F. (4,5 -6,67 MHz) firmy Lorenz <br> Skrót Torn Fu pochodził od słów Tornister Funkgeräte - trudno uwierzyć, a były to jednak radiostacje przenośne niczym znane np. naszemu Marasowi popularne w swoim czasie w WP R-105.

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

Danuta B.
Danuta B.
Danuta B.
Parsley
maras - Administrator
maras - Administrator
Danuta B.
Danuta B.
dariuszfaranciszek
dariuszfaranciszek
Szyszka
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Jan R
panAeL
panAeL
panAeL
StaSta

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
FILM - Korekcja perspektywy w fotografii
Autor: Mmaciek - Administrator°, Data dodania: 2011-08-21 21:45:28, Aktualizacja: 2017-06-19 21:55:22, Odsłon: 3092

Korekcja perspektywy za pomocą programów graficznych.

Film omawia temat korekcji perspektywy w fotografii. W materiale dowiemy się jak dokonywać korekcji perspektywy za pomocą programów graficznych. Na potrzeby filmu użyto 3 różnych programów - ShiftN, Gimp oraz Photoshop. W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt na admin@slask.org.pl lub komentarz.


Wersja YouTube (film najlepiej oglądać w rozdzielczości HD)


/
/ 6 /
Mmaciek - Administrator | 2011-08-21 22:56:07
Kilka dodatkowych uwag: - wykonując zdjęcie z zamysłem późniejszej korekty perspektywy należy pozostawić na brzegach odpowiedni "zapas" wolnego miejsca na przycięcie obrazu - połowa sukcesu to umiejętne kadrowanie podczas wykonywania fotografii (aparat skierowany prostopadle do fotografowanego obiektu, wyznaczenie osi optycznej) - nie należy skupiać się na jednym ujęciu, najlepiej wykonać kilka, które później poddamy korekcji, a następnie wybierzemy najlepsze - jeżeli warunki terenowe nie pozwalają wykonać fotografii en face interesującego nas obiektu, najlepiej wykonać fotografię pod kątem - w trakcie korekcji dla jednego zdjęcia można stosować kilka programów
Mmaciek - Administrator | 2011-08-22 14:00:58
Filmy są już dostępne, zapraszam do oglądania w jakości HD.
zuf | 2011-08-24 00:17:16
Dodam jeszcze jeden program do korekcji. Można powiedzieć, że to bardziej zaawansowana wersja ShiftN. Nazywa się PTLens. Z danych Exif odczytuje jakim obiektywem robiona była fotografia i likwiduje dystorsję. Sama korekcja perspektywy odbywa się ręcznie. Ponadto programem można usunąć winietę i aberracją chromatyczną a także zmienić "rybie oko" w odwzorowanie prostoliniowe. Polecam osobą, których irytuje prostota ShiftN i przeraża zaawansowanie Gimpa i PS.
zuf | 2013-06-15 16:29:41
Poszerzyłem wiedzę i zdobyłem doświadczenie przez te prawie dwa lata i chciałbym przyznać się do błędu. Powinno być: "Polecam osobom, których irytuje..."