Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
ul. Kłodzka, Duszniki-Zdrój
Stan: Dopisałem do dawnego kościoła cmentarnego. Obecnie w tym miejscu jest kaplica:
Fabryka Chemiczna Silesia (dawna), ul. Bardzka, Wrocław
maras - Administrator: Robimy to nieco inaczej. Najpierw dokumentujemy przebudowę w obiekcie , a jak budowa zostanie zakończona stworzy się nowy obiekt i dlatego ten "Twój" na razie zostaje usunięty aby nie wprowadzać zamieszania.
Wojszyce
maras - Administrator:
Śnieżka (1603 m n.p.m.), Karpacz
moose (administrator): :)
Kamienica nr 30 (dawna), ul. Świdnicka, Wrocław
Kavikvs: Wszystkie te mapki to tak naprawdę przedruki z jednego planu katastralnego. Zawęził bym datę wyłącznie do 1939 roku.
Niezidentyfikowane kamienice, Wrocław
maras - Administrator: To już coś :))

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
TW40
maras - Administrator
t.ziemlicki@wp.pl
Danuta B.
Danuta B.
Danuta B.
Petroniusz (admin)
maras - Administrator
Petroniusz (admin)
FM
Petroniusz (admin)
mietok - Administrator
mietok - Administrator
Danuta B.
Mmaciek - Administrator
Mmaciek - Administrator
McAron

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Historia Zakładów Wyrobów Cukierniczych "MIŚ"
Autor: Maciej S.°, Data dodania: 2010-01-07 13:51:59, Aktualizacja: 2010-01-07 13:51:59, Odsłon: 4249

Wstęp
Każdy zakład, fabryka, przedsiębiorstwo ma swoja historię. Historia Zakładów Wyrobów Cukierniczych „Miś" sięga 1956 roku. Była to wówczas skromna wytwórnia wafli zlokalizowana w piwnicach budynku WZGS we Wrocławiu. W tamtym okresie produkcja ograniczała się do wypieku listków waflowych, a w dwóch innych wydzierżawionych na terenie Wrocławia i okolic pomieszczeniach, uruchomiono produkcje płatków dietetycznych tzw. macy oraz lizaków. Załoga liczyła zaledwie 30 osób. Pracowano w niezwykle trudnych warunkach i przy stosowaniu prymitywnych maszyn i urządzeń. Nic więc dziwnego, że chcąc rozwijać produkcję, rozszerzać asortyment, poprawiać warunki pracy Jan W. Minta czynił ogromne starania, w celu pozyskania odpowiednich pomieszczeń co jednocześnie pozwoliłoby na skomasowanie rozproszonej produkcji.

Rok 1967 przyniósł istotne zmiany, które w kolejnych latach pozwoliły na dalszy rozwój skromnej Wytwórni Wafli przekształconej już w Wytwórnię Wyrobów Cukierniczych „Miś". Po ponad 10 latach starań w sierpniu 1967 roku przejęto teren budynku i część załogi po byłej Przetwórni Owocowo - Warzywnej PGR w Obornikach Śl. Dopiero wówczas ówczesna dyrekcja rozpoczęła normalna, planową działalność. Sukcesywnie przenoszono i uruchamiano produkcję wyrobów cukierniczych:,lizaków, wafli, draży, galaretek, pastylek, herbatników, macy. Koniec lat 60 - tych to okres pozyskiwania fachowej kadry, zorganizowano również Laboratorium Zakładowe.Lata 1971 - 1982 - to dalszy stopniowy rozwój produkcji, ale przede wszystkim był to okres rozbudowy naszego zakładu oraz zakupu nowych maszyn i urządzeń. Do najważniejszych należy:
budowa kotłowni
budowa budynku waflarni / obecnie płatkarnia/ i warsztatów
budowa hali produkcyjnej o pow. 3000 metrów kwadratowych
zakup nowoczesnej linii do produkcji wafli.

W 1975 roku decyzją Zarządu Wojewódzkiego Związku Gminnych Spółdzielni „S.CH" przejęto dwa zakłady produkcyjne tj.

1. Zakład w Sobótce, który produkował krówki, a następnie rozpoczął produkcję Ptasiego Mleczka w czekoladzie,

2. Zakład w Laskowicach, w którym do dziś produkowany jest szeroki asortyment herbatników.

Ważnym wydarzeniem w historii ZWC „Miś" był rok 1979 - w którym to zakończono budowę hali produkcyjnej tzw. hali „A", do której w latach 80- tych i 90 -tych, wprowadzano nowe maszyny i urządzenia.

Był to niekwestionowany sukces dzięki któremu „wyprowadzono" załogę ze starych, ponurych pomieszczeń produkcyjnych,i zapewniono lepsze warunki pracy. Umożliwiło to tym samymdalsze uzupełnianie i rozszerzanie parku maszynowego.Początek kolejnej dekady / 1981 - 1990/ to trudne chwile związane ze stanem wojennym, to problemy surowcowe, reglamentacja, rozdzielnictwo itp.

W latach 80 - tych sytuacja i nastroje w kraju się zmieniały, zmieniała się i nasza firma.

Powiększyliśmy infrastrukturę zakładu poprzez wybudowanie:
nowej kotłowni wyposażonej w dwa kotły wysokoprężne
budynku socjalno - magazynowego
dwóch magazynów: surowcowego i technicznego
agregatorowi, wagi i silosów
zakupiono włoskie urządzenia do pakowania wafli i herbatników.Rok 1990 przyniósł poważne zmiany w naszym kraju. Wraz ze zmianą struktur państwowych następowały wszelkiego rodzaju przemiany własnościowe we wszystkich gałęziach przemysłu i handlu.

Decyzją władz rozwiązano naszą jednostkę nadrzędną: Wojewódzki Związek Gminnych Spółdzielni S.Ch. Poszczególne zakłady działające w tych strukturach miały dwie możliwości: albo ulec likwidacji albo utworzyć samodzielną spółdzielnię. By powstała spółdzielnia przynajmniej 60% członków załogi musiało wpłacić przynajmniej trzykrotną średnią płacę z poprzedniego roku jako swój udział. Wtedy podjecie takiej decyzji było bardzo trudne. Spółdzielnię jednak powołano, wybrano nowe władze.

Od października 1990 roku „Miś" stał się samodzielnym i samorządnym przedsiębiorstwem produkcyjnym. Poczyniliśmy pierwsze inwestycje. Dostosowaliśmy produkcję do oczekiwań klientów. Przestawienie produkcji na nowe tory odbyło się bez udziału kapitału zagranicznego.

W 1993 roku Zarząd podpisał umowę z niemiecką firmą, produkcji wyniku której rozpoczęto produkcję rożków waflowych do lodów. Dzięki temu rożki „Misia" sprzedawane są teraz na terenie całego kraju, a także za granicą.

W latach 90-tych ZWC „Miś" jest jednym z największych producentów pianki w czekoladzie oraz ptasiego mleczka. Puszyste kwadraciki oblane czekoladą, za którymi przepadają niemal wszyscy smakosze, powstają zarówno w Obornikach Śl. jak i w Sobótce. Zwiększono znacznie produkcję wafli przekładanych. Równie bogaty jest asortyment herbatników i kruchych>.

Od 1 kwietnia 1999 roku ZWC „Miś" staje się spółką z o.o. typu pracowniczego, co oznacza, że 100 % kapitału należy do pracowników i emerytów ZWC „Miś".Obecnie Zakłady Wyrobów Cukierniczych „Miś" zaliczają się do średnich przedsiębiorstw - biorąc pod uwagę wielkość zatrudnienia. Firma z powodzeniem pozyskuje na dalszy rozwój fundusze unijne.

Zakład jest członkiem prestiżowego stowarzyszenia POLBISCO, które zrzesza blisko 90 % średnich i dużych zakładów przemysłu spożywczego.

W 2003 roku rozpoczęto wdrażanie systemu HACCP i ISO, co pozwoliło na dostosowanie firmy do wymogów zmieniającego się prawa oraz rosnących wymagań klientów.

Obecnie możemy poszczycić się bogata ofertą asortymentową, wysoka jakością, korzystnymi cenami oraz współpracą z wieloma hurtowniami we wszystkich województwach, a także czołowymi sieciami detalicznymi na terenie całego kraju i za granicą.

Należy podkreślić, że niezaprzeczalnym sukcesem firmy, zarządu i załogi, szczególnie po roku 1990 było to, że mimo cyklicznych, zarówno obiektywnych jak i subiektywnych trudności, były one przezwyciężane przez kierownictwo i załogę, nie doprowadzając do sytuacji konfliktu zagrażającego działalności ZWC „Miś".

Z siedmiu działających przed rokiem 1990 zakładów przemysłu cukierniczego na terenie województwa dolnośląskiego tylko ZWC „Miś" przetrwał jako firma rozwijająca się, zwiększająca produkcję i zatrudnienie.Rok 2008 przyniósł kolejne kluczowe zmiany w historii firmy. W drugiej połowie roku sfinalizowano transakcje sprzedaży udziałów spółki. Nowym właścicielem 100% udziałów ZWC „Miś" stała się firma DELIC-POL S.A. z Kamyka k/Częstochowy, również producent wyrobów cukierniczych. W wyniku tych działań, oferta obu firm powiększyła się o nowe produkty.

W wyniku zmian właścicielskich nastąpiła również zmiana składu Zarządu co zapoczątkowało szereg znaczących przemian organizacyjnych w spółce.

Obecne działania Zarządu mają na celu zwiększenie konkurencyjności firmy na rynku, usprawnienie zachodzących procesów, pozyskanie nowych kluczowych kontrahentów, wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które przyczynią się do poprawny jakości dotychczasowych produktów oraz wprowadzenia nowych, co pozwoli na zwiększenie udziału w rynku. Kontynuowane są również prace nad weryfikacją i udoskonaleniem systemu zarządzania, wdrażane są również procedury przygotowujące zakład do spełnienia wymagań takich Systemów jak BRC czy IFS.


Dane podstawowe firmy:Zakłady Wyrobów Cukierniczych „Miś" Sp. z o. o.

ul. M. J. Piłsudskiego 23/29

55-120 Oborniki Śl.Spółka zarejestrowana przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000128648,

Kapitał Podstawowy Spółki 11.567.500,- PLN;

NIP 915-15-38-759;

Regon 931960535Zarząd w składzie:

Prezes Zarządu - Grzegorz Orszulak

Wiceprezes Zarządu - Rafał Klama

Prokurent - Jacek Orszulak


Dane kontaktowe:Kontakt z sekretariatem: sekretariat@zwc-mis.plTel.(071) 310 14 78 Fax. (071) 310 14 98Kontakt e-mail do Biura Obsługi Klienta: sprzedaz@zwc-mis.pl

Kontakt e-mail do działu personalnego: kadry@zwc-mis.pl

http://www.zwc-mis.pl/mis,m,mg,1,7.html

/ / / / 23-29 /