Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Starożytne rzeźby kultowe - Lwy z zamku w Górce, Sobótka
Krzysiek_2: Dziękuję za wyjaśnienie. Data mojej fotografii jest pewna - mam ją potwierdzoną w kronice moich wycieczek górskich.
Grabina
radiosahara: U góry: widok na dzisiejszą część biurowo-warsztatową kamieniołomów, stację kolejową Grabina Śląska, dawną cukrownię a po 1945 roku roszarnię oraz budynki mieszkalne przy ulicy Jeleniogórskiej. U dołu po lewej: widok na fragment dzisiejszego łomu Żbik, budynki mieszkalne przy ul. Dolnej, Miodowej i Konopnickiej. W oddali słabo widoczne osiedle "Na domkach" za cmentarzem przy ul. Olszowej. Natomiast ...
Linia kolejowa nr 306 (Gogolin -) Krapkowice - Prudnik
maras - Administrator: Trzeba było odświeżyć ekran F5, bo pewnie w pamięci komputera został stary obraz sprzed wymiany :))
Bazylika Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce, Święta Lipka
maras - Administrator: Za duże weszło.

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

maras - Administrator
Rigo.
Rigo.
Rigo.
Wolwro
marzipan
marzipan
marzipan
marzipan
marzipan
marzipan
maras - Administrator
maras - Administrator
Wolwro
marzipan
t.ziemlicki@wp.pl
rok - Administrator
rok - Administrator
rok - Administrator
rok - Administrator
t.ziemlicki@wp.pl

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Dodawanie ulic, obiektów.
Autor: Argestes°, Data dodania: 2004-09-30 19:12:44, Aktualizacja: 2004-09-30 19:12:44, Odsłon: 2199

Krótki przewodnik, z obrazkami, jak tworzyć ulice i obiekty na stronie www.wroclaw.dolny.slask.pl


Przed przystąpieniem do czytania tej pomocy zaleca się zapoznanie z opisem dodawania zdjęć

Kiedy dodajemy ulice?

Praktycznie dla miasta Wrocław wszystkie ulice są wprowadzone, natomiast dla pozostałych miast i wiosek trzeba dodawać ulice.

W przypadku gdy mamy zdjęcie przedstawiające jakaś ulice, zabudowę przy danej ulicy i w spisie ulic dla tej miejscowości nie ma tej ulicy to przed dodaniem zdjęcia musimy najpierw założyć tą ulice i dopiero potem do niej dodać zdjęcie.

Kiedy dodajemy obiekty?

W przypadku gdy dodajemy parę zdjęć do jakiejś ulicy lub miejscowości i przedstawiają one pewną kamienice, dom, pomnik, kościół itp.(patrz lista typów obiektów) to tworzymy obiekt który grupuje te zdjęcia w jednym miejscu. Również gdy dodajemy zdjęcie przedstawiające charakterystyczny budynek to zakładamy dla niego obiekt, by zdjęcia które zostaną dodane później już się grupowały w tym jednym miejscu.

Na stronie została utworzona lista typów obiektów uszeregowanych tematycznie z których wybieramy najbardziej odpowiadający. Oprócz obiektów czysto fizycznych które można dotknąć w rzeczywistości ;) istnieją obiekty tematyczne. Jest to szczególny rodzaj obiektów który służy do grupowania zdjęć powiązanych ze sobą tym co przedstawiają np. fotografie powodzi z roku 1997.

Lista typów obiektów, dostępna na stronie przy dodawaniu obiektu, nie jest zamknięta i jeśli zajdzie potrzeba może zostać rozszerzona o kolejne pozycje.
To by było na tyle teorii, teraz przejdę do pokazania jak postąpić gdy mamy zdjęcie kościoła z Kłodzka i na stronie nie ma założonego obiektu kościół (Kościół Matki Boskiej Różańcowej) ani placu (Placu Franciszkańskiego) przy którym się on znajduje.


1. Wszelkie zmiany na stronie zaczynamy od zalogowania się, bo dopiero wtedy uzyskujemy prawa do edycji i zakładania ulic i obiektów.

2. Korzystając z wyszukiwarki znajdujemy naszą miejscowość (Zdjęcie nr 1).

Zdjęcie nr 1


Na stronie miejscowości mogą się wyświetlić trzy okna, w których są pogrupowane zdjęcia:

- pierwsze z nich będzie zawierało obiekty przypisane do danej miejscowości (Zdjęcie nr 2),

Zdjęcie nr 2


- drugie ulice (Zdjęcie nr 3),

Zdjęcie nr 3


- trzecie zdjęcia przypisane bezpośrednio do miejscowości. (Zdjęcie nr 4)

Zdjęcie nr 4


Uwaga: Okna są automatycznie generowane w zależności czy w miejscowości są założone obiekty, ulice, dodane zdjęcia. W przypadku gdy jesteśmy pierwszą osobą która będzie dodawała coś do danej wioski, miasta to wraz z tworzonymi przez nas ulicami obiektami będą generowane odpowiednie okna.


3. Na znalezionej stronie miejscowości sprawdzamy czy nie ma ulicy na której znajduje się szukany kościół. Jeśli nie znaleźliśmy ulicy to trzeba będzie ją założyć, jednak zanim do tego przystąpimy proszę sprawdzić czy czasem nie ma obiektu przypisanego bezpośrednio do miejscowości, czasami się tak może zdarzyć że osoba dodająca zdjęcia przed nami nie znała ulicy przy której leży dany obiekt i przypisała go do miejscowości. W takim przypadku dodajemy swoje zdjęcie/-a do istniejącego obiektu i zostawiamy w komentarzu pod którymś ze zdjęć prośbę o przeniesienie tego obiektu do ulicy przy której się on znajduje (komentarze z informacjami technicznymi po przeczytaniu są kasowane przez administratorów strony).

Jeśli dodaliśmy zdjęcie zostawiliśmy komentarz to możemy pomóc w rozbudowie strony zakładając brakującą ulicę co ułatwi i przyspieszy prace administratorów strony którzy czuwają nad porządkiem na stronie.

4. Zakładanie ulicy, rozpoczynamy od kliknięcia w przycisk Dodaj ulicę, (Zdjęcie nr 5)

Zdjęcie nr 5


następnie wypełniamy pola informacyjne formularza dodawania ulic. (Zdjęcie nr 6)

Zdjęcie nr 6


Po wypełnieniu pól naciskamy przycisk Dodaj po zgłoszeniu się okna potwierdzającego dodanie ulicy zamykamy te okno przeglądarki. (Zdjęcie nr 7)

Zdjęcie nr 7


5. Po zakończeniu dodawania ulicy odświeżamy stronę danej miejscowości (Zdjęcie nr 8)

Zdjęcie nr 8


i wybieramy z listy ulic, tą którą przed chwilą dodaliśmy (Zdjęcie nr 9).

Zdjęcie nr 9


Będąc na stronie tej ulicy przystępujemy do założenia obiektu przez klikniecie w przycisk Dodaj obiekt (Zdjęcie nr 10)

Zdjęcie nr 10


Po zgłoszeniu się formularza dodawania obiektu wypełniamy jego pola (Zdjęcie nr 11),

Zdjęcie nr 11


(Zdjęcie nr 12),
Zdjęcie nr 12

(Zdjęcie nr 13)
Zdjęcie nr 13

w przypadku jak nie znamy jakiś danych to pole pozostawiamy puste.

Uwaga: pola "typ obiektu" i "nazwa obecna" muszą być zawsze wypełnione.

Po wypełnieniu pól naciskamy przycisk wyślij po zgłoszeniu się okna potwierdzającego dodanie ulicy zamykamy te okno przeglądarki. Jeśli przed zamknięciem okna klikniemy przycisk Strona obiektu, automatycznie przełączymy stronę ulicy na założony właśnie obiekt (nie będzie potrzeby jej odświeżania). (Zdjęcie nr 14)

Zdjęcie nr 14


6. Po zakończeniu dodawania obiektu do ulicy odświeżamy stronę danej ulicy i wybieramy z listy obiektów, ten który przed chwilą dodaliśmy. (Zdjęcie nr 15) Jeśli wcześniej klikneliśmy na Strona obiektu ten krok jest zbędny.

Zdjęcie nr 15

Będąc na stronie tego obiektu przystępujemy do dodawania zdjęcia (Zdjęcie nr 16).

Zdjęcie nr 16

(patrz artykuł Dodawanie Zdjęć)Jeśli wszystko wykonaliśmy prawidłowo to otrzymamy na stronie nową ulicę z nowym obiektem do którego będzie przypisane nasze zdjęcie (Zdjęcie nr 17).

Zdjęcie nr 17
Aktualizacja: vorwerk (16. 10. 2006)

/ 8 /
vorwerk | 2006-10-16 23:29:47
Aktualizacja zdjęć :)
Argestes | 2006-11-25 14:31:49
Świetna robota, thx :)
fafik9 | 2007-04-07 02:28:22
OK wszystko wygląda bardzo logicznie ale mam jednaą prośbę. Czy w kategorii obiektów nie można by było dodać śluzy (są mosty, jazy itp. a nie ma śluz!) proszę o ten szczegół poniewaz sa zajmuję się tą tematyką i chciałbym wstawiać obiekty jako "śluzy" a nie jako "niezidentyfikowane". Uprzejmie proszę o rozpatrzenie mojej sugestii.
Iras (Legzol) | 2018-01-20 20:25:12
Ten poradnik jest leciutko nieświeży :(
Mmaciek - Administrator | 2018-01-20 21:32:39
Dlatego znajduje się w dziale "archiwum" ;)