Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
 
Reklamy - Rezydencja Apollo
2
 
 
 
 
  ID: 4533304

Rezydencja Apollo

Villa der Hotel-Pension Waidmannsheil, Internat Zespołu Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego 
Rezydencja Apollo przy ul. Gimnazjalnej 6 w Karpaczu to dawny Hotel-Pension Waidmannsheil. Jeden z dawnych właścicieli to Alfred Gubisch, który w roku 1909 reklamował się następująco: "Hotel i pensjonat Waidmannsheil z przynależącą Villą Gubisch, telefon nr 31. Najbardziej idealne miejsce do uprawiania wszystkich sportów zimowych. Szykowny dom - pierwszorzędne referencje - nowoczesne jadalnie - westybul (reprezentacyjny przedpokój) - ogród zimowy - czytelnia - 55 pokoi - higieniczne nowoczesne umeblowanie ...
Rezydencja Apollo przy ul. Gimnazjalnej 6 w Karpaczu to dawny Hotel-Pension Waidmannsheil. Jeden z dawnych właścicieli to Alfred Gubisch, który w roku 1909 reklamował się następująco: "Hotel i pensjonat Waidmannsheil z przynależącą Villą Gubisch, telefon nr 31. Najbardziej idealne miejsce do uprawiania wszystkich sportów zimowych. Szykowny dom - pierwszorzędne referencje - nowoczesne jadalnie - westybul (reprezentacyjny przedpokój) - ogród zimowy - czytelnia - 55 pokoi - higieniczne nowoczesne umeblowanie - piękne widoki. Centralne ogrzewanie, oświetlenie elektryczne, łazienki. Ilustrowany folder reklamowy gratis."
Inny właściciel, Alfred Jobst, w reklamie z roku 1926 informował, że hotel-pensjonat posiada jeszcze jeden przynależny budynek, centralne ogrzewanie parowe i wodne, oświetlenie elektryczne. Położony jest w oddaleniu od drogi, posiada wolny od kurzu własny park z lasem i położenie z widokiem na górskie szczyty i dolinę. Hotel jest czynny cały rok, jest to doskonały punkt startowy wycieczek pieszych i samochodowych, kuligów śnieżnych i uprawiania saneczkarstwa. Budynek figuruje w ewidencji zabytków jeszcze jako internat Zespołu Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu.
/Piotr Frąszczak - Petroniusz/
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

 • Data: 1905-1920
  komentarze: 1
  Hotel-Pensjonat Weidmanns w Karpaczu, którego włascicielem był ...
 • Data: 1911
  komentarze: 0
  Pensjonat Waidmannsheil, fragment zdjęcia steroskopowego.
 • Data: 1920-1930
  komentarze: 0
  Dawniej pensjonat Waidmannsheil dzisiejsza rezydencja Apollo.
 • Data: 2010-06-18
  komentarze: 0
  Rezydencja APOLLO w Karpaczu przy ul. Gimnazjalnej 6
 • Data: 2014-03-22
  komentarze: 0
  Rezydencja Apollo w Karpaczu.
 • Data: 2019-08-12
  komentarze: 0
  Rezydencja Apollo w Karpaczu.
 • Data: 2019-08-12
  komentarze: 0
  Rezydencja Apollo w Karpaczu.
 • Data: 2019-08-12
  komentarze: 0
  Rezydencja Apollo w Karpaczu.