Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 4426600

1966 - IV Ogólnopolska Spartakiada Szkół Górniczych 
IV Ogólnopolska Spartakiada Szkół Górniczych odbyła się w dniach 19-21 czerwca 1966r. W jednym z artykułów prasowych z tego okresu czytamy: "Parada górniczej młodości zakończona trzecim zwycięstwem Dolnoślązaków. Od niedzieli do wtorku na stadionach Nowe Miasto i Victorii oraz na nowo wybudowanej pływalni w Słupcu toczyła się IV Ogólnopolska Spartakiada Szkół Górniczych z udziałem dziewięciu ekip reprezentujących 7 zjednoczeń węgla kamiennego, 1 węgla brunatnego i 1 przemysłu naftowego. Igrzyska ...
IV Ogólnopolska Spartakiada Szkół Górniczych odbyła się w dniach 19-21 czerwca 1966r. W jednym z artykułów prasowych z tego okresu czytamy: "Parada górniczej młodości zakończona trzecim zwycięstwem Dolnoślązaków. Od niedzieli do wtorku na stadionach Nowe Miasto i Victorii oraz na nowo wybudowanej pływalni w Słupcu toczyła się IV Ogólnopolska Spartakiada Szkół Górniczych z udziałem dziewięciu ekip reprezentujących 7 zjednoczeń węgla kamiennego, 1 węgla brunatnego i 1 przemysłu naftowego. Igrzyska rozegrano w lekkiej atletyce, pływaniu oraz grach zespołowych: siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej i piłce nożnej. W roli obrońcy tytułu występowała ekipa gospodarzy, DZPW, która mistrzostwo zdobywała już dwukrotnie: przed czterema laty w Zabrzu wyprzedziła Katowice, a przed dwoma laty w Sosnowcu wyprzedziła Zabrze" (wycinek wklejony w kronice, brak oznaczenia tytułu gazety i autora artykułu).
W Kronice Związku Zawodowego Pracowników KWK Thorez, w której znajduje się relacja i zdjęcia ze spartakiady, znalazły się też podziękowania o treści: "Wielce Szanownemu Panu St. Insp. Julianowi Bielińskiemu za trud włożony w organizację IV Ogólnopolskiej Spartakiady Szkół Górniczych oraz za pomoc udzieloną naszej szkole podczas przygotowań do Spartakiady - wdzięczna młodzież ZSG Kop. Thorez, Wałbrzych 4 XII 1966".
/Petroniusz na podstawie Kroniki Związku Zawodowego Pracowników KWK Thorez/
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

 • Data: 1966-06
  komentarze: 0
  IV Ogólnopolska Spartakiada Szkół Górniczych. Basen w Słupcu, ...
 • Data: 1966-06
  komentarze: 1
  IV Ogólnopolska Spartakiada Szkół Górniczych. Basen w Słupcu, ...
 • Data: 1966-06
  komentarze: 2
  IV Ogólnopolska Spartakiada Szkół Górniczych. Według opisu w kronice ...
 • Data: 1966-06
  komentarze: 3
  IV Ogólnopolska Spartakiada Szkół Górniczych. Według opisu w kronice ...