Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
 
Wnętrza ośrodka
5
 
 
 
 
  ID: 4185260

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy "Regle"

Kgl. Prinzl. Absteigequartier, Landjahrheim IIBudowa
1765
 
środek mieści się w zabudowaniach dawnego zakonu żeńskiego, w których to siostry prowadziły dom opieki dla chorych i ubogich.
Najstarszym z zespołu trzech budynków jest gmach główny wzniesiony w 1765 roku, w którym mieściła się kaplica i pomieszczenia mieszkalne (obecnie kawiarnia, pokoje gościnne i recepcja). Z początkiem XIX wieku (ok. 1815 roku) postawiono dwa budynki gospodarcze, w których znajdowała się kuchnia, refektarz oraz stajnia i stodoła (obecnie kuchnia, jadalnia, sale balowe i pokoje ...
środek mieści się w zabudowaniach dawnego zakonu żeńskiego, w których to siostry prowadziły dom opieki dla chorych i ubogich.
Najstarszym z zespołu trzech budynków jest gmach główny wzniesiony w 1765 roku, w którym mieściła się kaplica i pomieszczenia mieszkalne (obecnie kawiarnia, pokoje gościnne i recepcja). Z początkiem XIX wieku (ok. 1815 roku) postawiono dwa budynki gospodarcze, w których znajdowała się kuchnia, refektarz oraz stajnia i stodoła (obecnie kuchnia, jadalnia, sale balowe i pokoje gościnne). Zakon zlikwidowano, czy też zamknięto w 1918 roku. W okresie międzywojennym w budynku głównym mieściła się ewangelicka misja dla dziewcząt, a budynki gospodarcze przejął niemiecki gospodarz rolny. Po II wojnie światowej w wyniku przesunięcia granic polski na zachód (Konferencja 3 Mocarstw w Jałcie) ludność niemiecką wysiedlono. Od 1945 roku obiekt ten był własnością polskiego przesiedleńca ze Wschodu (woj. Kieleckie), który prowadził tutaj gospodarstwo rolne do połowy lat 70. XX wieku. W 1962 roku część obiektu, a w 1975 roku całość, wraz z otaczającym go parkiem i łąkami (5,6 ha) nabyła Poznańska Fabryka Mebli (później Swarzędzka Fabryka Mebli). W 1999 roku obiekt w całości został zakupiony przez obecnych właścicieli – firmę Różana sp. z o. o. z siedzibą w Poznaniu. Obiekt wielokrotnie przebudowywano, ale jego pierwotny wygląd zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny został w znacznym stopniu zachowany.

Za:
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

 • Data: 1909
  komentarze: 0
  Pocztówka z Różanki.
 • Data: 1935-1940
  komentarze: 2
  Różanka.
 • Data: 1979
  komentarze: 0
  Ośrodek Wypoczynkowy "Regle" w Różance.
 • Data: 1979
  komentarze: 0
  Różanka - Ośrodek Wypoczynkowy "Regle".
 • Data: 1995-2002
  komentarze: 0
  Różanka - Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny "Regle" (Zakład Poligraficzny ...
 • Data: 2003
  komentarze: 0
  Ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy REGLE
 • Data: 2013-10-05
  komentarze: 1
  Ośrodek mieści się w zabudowaniach dawnego zakonu żeńskiego, w ...
 • Data: 2015-05-01
  komentarze: 0
  Widok na obiekt od strony północnej .

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy "Regle" na innych fotografiach
 • 1910 - 1920