W dniu 20 czerwca 2013 r. w Muzeum Architektury odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień w KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ REALIZACJĘ ARCHITEKTONICZNĄ W ROKU 2012 - PIĘKNY WROCŁAW.
GRAND PRIX
Nowy terminal pasażerski Portu Lotniczego Wrocław S.A. im. Mikołaja Kopernika, ul. Graniczna 190
Autor: JSK Architekci (Zbigniew Pszczulny, Mariusz Rutz i Michał Lah)
Inwestor: Port Lotniczy Wrocław S.A. im. Mikołaja Kopernika Wykonawca: Hochtief Polska
BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ
I Nagroda
Nowy terminal pasażerski Portu Lotniczego Wrocław S.A. im. Mikołaja Kopernika, ul. Graniczna 190
Autor: JSK Architekci (Zbigniew Pszczulny, Mariusz Rutz i Michał Lah)
Inwestor: Port Lotniczy Wrocław S.A. im. Mikołaja Kopernika Wykonawca: Hochtief Polska
II Nagroda
Centrum Sztuk Użytkowych oraz Centrum Innowacyjności ASP, ul. Traugutta 19-21
Autor: Tomasz Głowacki (Pracownia Architektury Głowacki)
Inwestor: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu Wykonawca: Hochtief Polska
III Nagroda
Przebudowa i rozbudowa Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, ul. Braniborska 59
Autor: KKM Kozień Architekci (Marek Kozień, Magdalena Kozień-Woźniak, Katarzyna Kozień-Kornecka)
Inwestor: PWST Wykonawca: ABM Solid
Wyróżnienie
Geocentrum Politechniki Wrocławskiej, ul. Na Grobli 13-15
Autor: Kuryłowicz & Associates (Stefan Kuryłowicz, Artur Płaza, Bartosz Płaza, Piotr Szpara-Soliński, Anna Hajdo, Wojciech Robak, Arkadiusz Chamielec)
Inwestor: Politechnika Wrocławska Wykonawca: Kajima Poland
NAJLEPSZA RENOWACJA
I Nagroda
Remont kompleksu dworca Wrocław Główny, ul. Piłsudskiego 105
Autor: Grupa 5 Architekci (Rafał Zelent, Michał Leszczyński, Krzysztof Mycielski, Roman Dziedziejko i Mikołaj Kadłubowski)
Inwestor: PKP Wykonawca: Budimex
BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY
I Nagroda
Budynek usługowo-apartamentowy Marina II, ul. Księcia Witolda 1
Autor: Grupa Archipelag (Artur Wójciak)
Inwestor: Topacz Investment Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach
II Nagroda
Osiedle „Pod Przyjaznym Adresem”, ul. Przyjaźni 52-64a
Autor: Dziewoński Łukaszewicz Architekci (Bartosz Łukaszewicz, Marcin Dziewoński, współpraca autorska: Marta Smarzych, Izabela Łątka)
Inwestor: Profit Development S.A. Wykonawca: PolKonBud
III Nagroda
|
"Przy Słowiańskim Wzgórzu" |
Osiedle „Przy Słowiańskim Wzgórzu”, ul. Jedności Narodowej 146-154
Autor: Kuryłowicz & Associates (Arkadiusz Chamielec, Marcin Łopatka, Ewa Patas, Piotr Szpara-Soliński, Emilia Putresza)
Inwestor: Echo Investment Wykonawca: Eiffage Polska
Wyróżnienie
Apartamenty „Piaskowa”, ul. Drobnera/Rydygiera 2
Autor: Kuryłowicz & Associates (Stefan Kuryłowicz, Arkadiusz Chamielec, Emilia Putresza)
Inwestor: Azysa Polska Wykonawca: Azysa Polska
Zespół budynków mieszkalnych, ul. Prądzyńskiego 47-63
Autor: Autorska Pracownia Projektowa Konarzewski (Leszek Konarzewski, Marek Konarzewski)
Inwestor: Inter-ES Deweloper Wykonawca: Baumatech
BUDYNEK MIESZKALNY JEDNORODZINNY
I Nagroda
Dom na Osobowicach, projekt GRID Architekci (Agnieszka Zając, Artur Toboła)
II Nagroda
Dom jednorodzinny, ul. Holenderska 12
Autor: GRID Architekci (Agnieszka Zając, Artur Toboła)
Inwestor Amadeusz Krawczyk
III Nagroda
Dom przy ul. Stryjskiej, projekt Andrzej Poniewierka i Marek Stawiany
Wyróżnienie
Dom przy ul. Trawowej, projekt Anna Chamielec, Arkadiusz Chamielec
OBIEKT INŻYNIERYJNY
Nie przyznanowa nagrody
BUDYNEK PRZEMYSŁOWY
Nie przyznanowa nagrody
Opracowanie: MMaciek