W dniu 7 lipca 2006 r. o godz. 12.00 w Muzeum Architektury odbyło się ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wyróżnień w KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ REALIZACJĘ ARCHITEKTONICZNĄ W LATACH 2003-2005 PIĘKNY WROCŁAW
GRAND PRIX
Galeria na Czystej, ul. Czysta 2-4
Autor: Studio TSB - Tadeusz Sawa–Borysławski, Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz, Maciej Olechnowicz, Eliza Suder–Tobiasz, Piotr Hrebecki, Maciej Szańkowski
Inwestor: JG Inwestycje Sp. z o.o. Wykonawca: : LPB Skanska S.A
BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ
I Nagroda
Galeria na Czystej, ul. Czysta 2-4
Autor: Studio TSB - Tadeusz Sawa–Borysławski, Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz, Maciej Olechnowicz, Eliza Suder–Tobiasz, Piotr Hrebecki, Maciej Szańkowski
Inwestor: JG Inwestycje Sp. z o.o. Wykonawca: : LPB Skanska S.A
II Nagroda
Budynek biurowo-usługowy "Temida", ul. Tęczowa 11
Autor: ER Studio Pracownia Projektowa - Robert Smolakowski, Ewa Stryczek-Smolakowska
Inwestor: PPH SURFLAND Sp. z o.o. Wykonawca: Przedsiębiorstwo Robót Elewacyjnych i Budowlanych - Krzysztof Zawadzki
III Nagroda
Centrum Handlowo–Rekreacyjne, Ferio – Gaj, ul. Świeradowska 51/57
Autorzy: Maćków Pracownia Projektowa sp. z o.o. - Maria Mnich, Zbigniew Maćków, Grzegorz Siergiej, Piotr Krynicki, Krzysztof Grzybowski, Monika Jankowska
Inwestor: Raiffeisen Evolution Sp. z o.o. Wykonawca: Zueblin Polska Sp. z o.o.
Wyróżnienie
Budynek biurowo–usługowy QUATTRO FORUM, ul. Legnicka 51
Autor: Archicom Studio SP. z o.o. - Dorota Jarodzka-Śródka, Kazimierz Śródka, Dariusz Kociołek, Jakub Sławuski, Małgorzata Hendrich, Małgorzata Kuchciak
Inwestor: ACP, Sp. z o.o. Wykonawca: Archicom Realizacja Inwestycji Sp. z o.o. Budopol Wrocław S.A.
BUDYNEK PRODUKCYJNY
I Nagroda
Dolnośląski Inkubator Naukowo-Technologiczny (obecnie Wrocławski Park Technologiczny), ul. Muchoborska 18
Autor: Studio A+R Wojciech Jarząbek i Partnerzy s. c. - Wojciech Jarząbek, Rafał Specylak, Łukasz Chachaj
Inwestor: Wrocławski Park Technologiczny S.A. Wykonawca : Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa Dach Sp. z o.o.
II Nagroda
Centrum Informacyjno-Szkoleniowe CIS, ul. Łowiecka 24
Autor: Maćków Pracownia Projektowa sp. z o.o. - Zbigniew Maćków, Marcin Major, Agnieszka Krassowska, Szymon Brzezowski, Marek Kotowski
Inwestor: Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. Wykonawca: P.T. Energopiast Sp. z o.o.
III Nagroda
Centrum Projektowania i Montażu Systemów Komputerowych "Incom S.A." ul. Mokronoska 6
Autor: Studio A+R Wojciech Jarząbek i Partnerzy s. c. - Wojciech Jarząbek
Inwestor: IMMOBILIA Sp. z o.o. Wykonawca: DOMBUD Sp. z o.o.
OBIEKT INŻYNIERYJNY
I Nagroda
Most Milenijny
Autor: główni projektanci – Marek Jagiełło, Piotr Wanecki
Inwestor: Gmina Wrocław – Zarząd Dróg i Komunikacji Wykonawca: SKANSKA S.A.
BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY
I Nagroda
Budynek mieszkalny wielorodzinny, ul. Rymarska 2 – 6a
Autor: ArC2 Przedsiębiorstwo Projektowo-Consultingowe - Dorota Szlachcic, Mariusz Szlachcic
Inwestor: Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego „ Inter Invest ” Sp. z o.o. Wykonawca: Przedsiębiorstwo Robót Ogólnobudowlanych ZBYCHPOL – Zbigniew Smółka
II Nagroda
|
Partynicka 36-66 / Przyjaźni 22 - 28 |
Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych, ul. Przyjaźni 22-28, ul. Partynicka 36-66
Autor : Autorska Pracownia Architektury HUBKA - Danuta Hubka, Andrzej Hubka, Patrycja Weiser, Wojciech Błaszczuk, Artur Dorożyński
Inwestor : WPB - Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Wykonawca : WPB - Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o.
III Nagroda
|
Osiedle "Cztery Pory Roku" |
Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych „Cztery Pory Roku”, ul. Vivaldiego
Autor: Archicom Studio SP. z o.o. - Dorota Jarodzka - Śródka , Kazimierz Śródka, Jan Mucha, Franciszek Tołoczko, Anna Swarbuła, Agnieszka Sienkiewicz, Krystyna Krasicka
Inwestor: Archicom Sp. z o.o. Wykonawca: Archicom Realizacja Inwestycji Sp. z o.o.
Wyróżnienie
Budynek mieszkalny NOWY HORYZONT, ul. Torowa 2-8
Autor: Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. – Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz, Eliza Suder-Tobiasz
Inwestor: BRE Locum Sp. z o.o. Wykonawca:PPHU STALMONT Sp. z o.o.
|
Boya - Żeleńskiego 69-71c |
Budynek mieszkalny wielorodzinny, al. Boya Żeleńskiego 69-71
Autor: Walas Sp. z o.o. - Zbigniew Walas, Krzysztof Wrzos, Tomasz Szmit, Robert Cembrzyński, Piotr Kosiniak
Inwestor: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o. Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o.
BUDYNEK MIESZKALNY JEDNORODZINNY
I Nagroda
Dom jednorodzinny, ul. Karpińskiego 8a
Autor: TKS Polska Projektowanie Przemysłowe Sp. z o.o. - Krzysztof Tetera Pracownia projektowa PLAN – Jadwiga Mierzejewska-Hanisz, Szymon Hanisz
II Nagroda
Dom jednorodzinny, ul. Pionierska 59
Autor: Artur Wójciak Inwestor : Artur Wójciak
III Nagroda
Zespół budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, ul. Młodzieżowa 8-14h
Autor: Tomasz Marhall
Inwestor: MILART Sp. z o.o. Wykonawca: MILART Sp. z o.o.
Bibliografia:
1) Strona internetowa Urzędu Miejskiego - www.wroclaw.pl
2) Strona internetowa Wratislaviae Amici (dolny-slask.org.pl)
3) Leksykon Architektury Wrocławia, wyd. Via Nova, Wrocław 2011
Opracował: Mmaciek