Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




ul. Kopernika Mikołaja, Toruń
Emilian Szwaja: Połączyłem.
Kapliczka słupowa II, Raszków
Popski: Śmieci to sprawa tak powszechna i trudna, że chyba tylko opatrzność może jeszcze pomóc.
Jezioro Lubięcińskie (Jezioro Kochanowo Małe / Kochanowskie Małe), Lubięcin
McAron: Patrząc na bryłę kościoła to bardziej pasuje mi Jezioro Chełmek (woda ciągnie się w lewo). Z Jeziora Lubięcińskiego budynek jest bardziej z profilu - por.
Zalew i kąpielisko, Stara Morawa
Zdzisław K.: Scenografia do filmu "Awatar III".
Panoramy i widoki Rosochatej, Rosochata
Stan: Tak też zdecydowała Komisja ustalania nazw: <br /> <b>Rosochata</b> (-ej, rosochacki), powiat legnicki, dawne Seifersdorf [M.P. 1947 nr 37 poz. 297, obowiązuje od 15.03.1947 r.
Prospekt reklamowy - Friedland im Waldenburger Bergland 1939, Mieroszów
Zdzisław K.: Para zakochanych (Kochankowie)

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

t.ziemlicki@wp.pl
t.ziemlicki@wp.pl
t.ziemlicki@wp.pl
Władysław Sikora
FM
maras - Administrator
panAeL
Festung
Festung
MacGyver_74
maras - Administrator
maras - Administrator
stap
Władysław Sikora
t.ziemlicki@wp.pl
Popski
stap
stap
t.ziemlicki@wp.pl
t.ziemlicki@wp.pl
baron007

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Piękny Wrocław 2003 - 2005 - edycja XVI
Autor: Mmaciek - Administrator°, Data dodania: 2012-06-21 19:05:53, Aktualizacja: 2017-06-21 12:46:16, Odsłon: 2261

Wyniki konkursu Piękny Wrocław (edycja 16) na najlepszą realizację architektoniczną w latach 2003 - 2005

W dniu 7 lipca 2006 r. o godz. 12.00 w Muzeum Architektury odbyło się  ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wyróżnień w KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ REALIZACJĘ ARCHITEKTONICZNĄ W LATACH 2003-2005 PIĘKNY WROCŁAW


GRAND PRIX


Galeria "Na Czystej"

 

Galeria na Czystej, ul. Czysta 2-4
Autor: Studio TSB - Tadeusz Sawa–Borysławski, Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz, Maciej Olechnowicz, Eliza Suder–Tobiasz, Piotr Hrebecki, Maciej Szańkowski
Inwestor: JG Inwestycje Sp. z o.o.   Wykonawca: : LPB Skanska S.A

 


BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ


I Nagroda

Galeria "Na Czystej"

Galeria na Czystej, ul. Czysta 2-4
Autor: Studio TSB - Tadeusz Sawa–Borysławski, Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz, Maciej Olechnowicz, Eliza Suder–Tobiasz, Piotr Hrebecki, Maciej Szańkowski
Inwestor: JG Inwestycje Sp. z o.o.   Wykonawca: : LPB Skanska S.A

 

II Nagroda

Biurowiec "Temida"

Budynek biurowo-usługowy "Temida", ul. Tęczowa 11
Autor: ER Studio Pracownia Projektowa - Robert Smolakowski, Ewa Stryczek-Smolakowska
Inwestor: PPH SURFLAND Sp. z o.o.    Wykonawca: Przedsiębiorstwo Robót Elewacyjnych i Budowlanych - Krzysztof Zawadzki

 

III Nagroda

CH "Ferio Gaj"

Centrum Handlowo–Rekreacyjne, Ferio – Gaj, ul. Świeradowska 51/57
Autorzy: Maćków Pracownia Projektowa sp. z o.o. -  Maria Mnich, Zbigniew Maćków, Grzegorz Siergiej, Piotr Krynicki, Krzysztof Grzybowski, Monika Jankowska
Inwestor: Raiffeisen Evolution Sp. z o.o.    Wykonawca: Zueblin Polska Sp. z o.o.

 

Wyróżnienie

"Quattro Forum"

Budynek biurowo–usługowy QUATTRO FORUM, ul. Legnicka 51
Autor: Archicom Studio SP. z o.o. - Dorota Jarodzka-Śródka, Kazimierz Śródka, Dariusz Kociołek, Jakub Sławuski, Małgorzata Hendrich, Małgorzata Kuchciak
Inwestor: ACP, Sp. z o.o.   Wykonawca: Archicom Realizacja Inwestycji Sp. z o.o.   Budopol Wrocław S.A.


BUDYNEK PRODUKCYJNY


I Nagroda

Budynek "Gamma"

Dolnośląski Inkubator Naukowo-Technologiczny (obecnie Wrocławski Park Technologiczny), ul. Muchoborska 18
Autor: Studio A+R Wojciech Jarząbek i Partnerzy s. c. - Wojciech Jarząbek, Rafał Specylak, Łukasz Chachaj
Inwestor: Wrocławski Park Technologiczny S.A.   Wykonawca : Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa Dach Sp. z o.o.

 

II Nagroda

Centrum "CIS"

Centrum Informacyjno-Szkoleniowe CIS, ul. Łowiecka 24
Autor: Maćków Pracownia Projektowa sp. z o.o. - Zbigniew Maćków, Marcin Major, Agnieszka Krassowska, Szymon Brzezowski, Marek Kotowski
Inwestor: Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.  Wykonawca: P.T. Energopiast Sp. z o.o.

 

III Nagroda

Incom S.A.

Centrum Projektowania i Montażu Systemów Komputerowych "Incom S.A." ul. Mokronoska 6
Autor: Studio A+R Wojciech Jarząbek i Partnerzy s. c. -  Wojciech Jarząbek
Inwestor: IMMOBILIA Sp. z o.o.   Wykonawca: DOMBUD Sp. z o.o.


OBIEKT INŻYNIERYJNY


I Nagroda

Most Milenijny

Most Milenijny
Autor: główni projektanci – Marek Jagiełło, Piotr Wanecki
Inwestor: Gmina Wrocław – Zarząd Dróg i Komunikacji   Wykonawca: SKANSKA S.A.


BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY


I Nagroda

Rymarska 2-6a

Budynek mieszkalny wielorodzinny, ul. Rymarska 2 – 6a
Autor: ArC2 Przedsiębiorstwo Projektowo-Consultingowe - Dorota Szlachcic, Mariusz Szlachcic
Inwestor:  Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego „ Inter Invest ” Sp. z o.o.  Wykonawca: Przedsiębiorstwo Robót Ogólnobudowlanych ZBYCHPOL – Zbigniew Smółka

 

II Nagroda

Partynicka 36-66 / Przyjaźni 22 - 28

Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych, ul. Przyjaźni 22-28, ul. Partynicka 36-66
Autor : Autorska Pracownia Architektury HUBKA -  Danuta Hubka, Andrzej Hubka, Patrycja Weiser, Wojciech Błaszczuk, Artur Dorożyński
Inwestor : WPB - Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o.  Wykonawca : WPB - Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o.

 

III Nagroda

Osiedle "Cztery Pory Roku"

Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych „Cztery Pory Roku”, ul. Vivaldiego
Autor: Archicom Studio SP. z o.o. - Dorota Jarodzka - Śródka , Kazimierz Śródka, Jan Mucha, Franciszek Tołoczko, Anna Swarbuła, Agnieszka Sienkiewicz, Krystyna Krasicka
Inwestor: Archicom Sp. z o.oWykonawca: Archicom Realizacja Inwestycji Sp. z o.o.

 

Wyróżnienie

Torowa 2-8

Budynek mieszkalny NOWY HORYZONT, ul. Torowa 2-8
Autor: Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. – Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz, Eliza Suder-Tobiasz
Inwestor:  BRE Locum Sp. z o.o.  Wykonawca:PPHU STALMONT Sp. z o.o.

 

Boya - Żeleńskiego 69-71c

Budynek mieszkalny wielorodzinny, al. Boya Żeleńskiego 69-71
Autor: Walas Sp. z o.o. - Zbigniew Walas, Krzysztof Wrzos, Tomasz Szmit, Robert Cembrzyński, Piotr Kosiniak
Inwestor: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o. Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o.


BUDYNEK MIESZKALNY JEDNORODZINNY


I Nagroda

 

Dom jednorodzinny, ul. Karpińskiego 8a
Autor: TKS Polska Projektowanie Przemysłowe Sp. z o.o. - Krzysztof Tetera Pracownia projektowa PLAN – Jadwiga Mierzejewska-Hanisz, Szymon  Hanisz

 

II Nagroda

Pionierska 59

Dom jednorodzinny, ul. Pionierska 59
Autor: Artur Wójciak   Inwestor : Artur Wójciak

 

III Nagroda

Młodzieżowa 8-14h

Zespół budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, ul. Młodzieżowa 8-14h
Autor:  Tomasz Marhall
Inwestor: MILART Sp. z o.o.  Wykonawca: MILART Sp. z o.o.


Bibliografia:

1) Strona internetowa Urzędu Miejskiego - www.wroclaw.pl

2) Strona internetowa Wratislaviae Amici  (dolny-slask.org.pl)

3) Leksykon Architektury Wrocławia, wyd. Via Nova, Wrocław 2011

 

Opracował: Mmaciek


/ / / / 4 /