Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

      Zapomniałem hasło/login

Polski Deutsch English

ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




Krzysztof Kozłowski: Koszmarnie wyglądają te okaleczone drzewa. Myślałem iż to legnicka specjalność- typowa dla szalonych ludzi by z drzew robić żałośne kikuty.
Krzysztof Kozłowski: Nieco szerszy kadr- być może wart ocalenia.
Krzysztof Kozłowski: Tak jest najbardziej profesjonalnie. Sam wiele razy spędziłem mnóstwo czasu na poszukiwaniu konkretnego źródła materiału znajdującego się w sieci, lakonicznie opisanego. W przypadku takiego rozwiązania gdyby ktoś chciał coś opublikować nie musi szukać po całej bibliotece. Rozumiem jednak doskonale iż przy ilości ,,hurtowej'' skanów opisywanie ich źródła pojedynczo zajmuje sporo czasu.
Krzysztof Kozłowski: Tak podejrzewałem :)
Krzysztof Kozłowski: To się nazywa błyskawiczna odpowiedź :) Dziękuję.
moose: Zakładamy obiekt? Przypisujemy do ulicy?

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

rok
rok
chrzan233
mietok
mietok
Babinicz
StaszekM
StaszekM
t.ziemlicki
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
Mmaciek
Zulka
Zulka
Mmaciek
Mmaciek
Mmaciek
Mmaciek
jawc

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Wałbrzyski węgiel na Odrze
Autor: Petroniusz°, Data dodania: 2024-12-21 22:08:13, Aktualizacja: 2024-12-21 22:12:11, Odsłon: 246

Czy rola dróg węglowych nie została przerysowana? Przed ich powstaniem węgiel z Wałbrzycha dostarczano np. do Świdnicy, Wrocławia, Berlina, Czech. Drogi węglowe miały ułatwić transport, ale np. jeszcze w roku 1832 tłumaczono, że jedną z przyczyn zbyt małej sprzedaży węgla są "częste przerwy transportu do Malczyc z powodu zasp śnieżnych i złego stanu jeszcze nieukończonej drogi..."
 
 

Autor: Piotr Frąszczak (Petroniusz)

Źródło: www.historia-walbrzych.pl za www.wieszco.pl


Polska / Drogi i autostrady 7 / Drogi węglowe
Petroniusz | 2024-12-21 22:25:09
Składam serdeczne podziękowania Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej w Słupsku oraz Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej "Biblioteka pod Atlantami", w tym pracownikom Działu Informacji Naukowej i Czytelń kierowanego przez panią Sławę Janiszewską, za ekspresowe zorganizowanie skanu artykułu Romana Wytyczaka "Droga węglowa z Wałbrzycha do Malczyc na przełomie XVIII i XIX wieku". Trudno to pisać w kilku słowach... Pracownicy tych bibliotek, a tak naprawdę wszystkich bibliotek w kraju, robią rzeczy niemożliwe, a są tak niedoceniani.