Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




Willa nr 17-19, ul. Raduńska, Łódź
moose: Vabank?
Brama Górna, ul. Staromiejska, Olsztyn
moose: Brama Górna, czy Wysoka Brama - która nazwa jest częściej używana?
Budynek nr 2 (d. dom kultury), ul. Bierutowska, Wrocław
mirucha: to zabytek
Zakład Mechaniczny Elzam-Zamech, ul. Stoczniowa, Elbląg
tomimaki: Dodałem znacznik dawnego dworca kolei nadzalewowej (Haffuferbahn) i dopisałem do nieistniejącego odcinka linii.
ul. Sycowska, Wrocław
mirucha: to kamień upamiętniający bitwę w 1109 roku. Znajduje sie za nim dom kultury WSK
Hotel Gołębiewski, Pobierowo
Wolwro: Prace zwolniły po śmierci właściciela.

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

Danuta B.
Danuta B.
stap
Alistair
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Alistair
Sendu
tomimaki
tomimaki
atom
atom
atom
atom
atom
stap
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
atom
atom

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Wałbrzyskie kluby z sekcją piłkarską w latach 1946–1955
Autor: bogdanow°, Data dodania: 2024-06-30 16:55:27, Aktualizacja: 2024-06-30 17:33:45, Odsłon: 149

Spis klubów i poglądowa statystyka

Kluby z sekcją piłkarską w Wałbrzychu (w granicach administracyjnych z 1945 roku)

 

1) Len Wałbrzych (od 1949 Włókniarz Wałbrzych)

          1946 – w eliminacjach do klasy A okręgu Wrocław (w grupie I) z aw ansem do klasy A

          1947 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie II) 5 miejsce

          1948 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie III) 3 miejsce

          1949 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie III) 5 miejsce

          1950 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie II) 4 miejsce

 

2) Lustrzanka Wałbrzych (od 1949 Unia Wałbrzych)

          1946 – w eliminacjach do klasy A okręgu Wrocław (w grupie II) z awansem do klasy A

          1947 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie II) 4 miejsce

          1948 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie II) 5 miejsce

          1949 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie II) 6 miejsce

 

3) TUR Wałbrzych

          1946 – w eliminacjach do klasy A okręgu Wrocław (w grupie II) z awansem do klasy A

          1947 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie II) 7 miejsce

          1948 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie IV) 7 miejsce

 

4) Górnik-Zamek Wałbrzych (od 1949 Górnik Wałbrzych)

          1947 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie II) 9 miejsce

          1949 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie II) 1 miejsce z awansem do puli finałowej 2 miejsce

          1950 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie I) 1 miejsce z awansem do puli finałowej 1 miejsce, potem w eliminacjach do II ligi (w grupie I) 5 miejsce z awansem                            do II ligi

          1951 – w II lidze (w grupie III) 1 miejsce, w puli finałowej 4 miejsce

          1952 – w II lidze (w grupie C) 2 miejsce

          1953 – w II lidze 6 miejsce

          1954 – w II lidze 6 miejsce

          1955 – w II lidze 6 miejsce

 

5) KWK Mieszko Wałbrzych

          1949 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie I) 2 miejsce

 

6) Górnik Podgórze

          1950 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie I) 4 miejsce

 

7) Związkowiec Wałbrzych

          1950 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie II) 6 miejsce

 

8) Kolejarz Wałbrzych (później Chełmiec Wałbrzych)

          1951 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie I zachodniej) 2 miejsce

          1952 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie Wałbrzych I)

          1953 – w klasie A okręgu Wrocław 12 miejsce

 

9) Górnik II Wałbrzych

          1952 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie Wałbrzych I)

 

Kluby z sekcją piłkarską w miejscowościach włączonych do Wałbrzycha w 1951 roku

 

1) Victoria Sobięcin (później Victoria Wałbrzych)

          1946 – w eliminacjach do klasy A okręgu Wrocław (w grupie I) z awansem do klasy A

          1947 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie II) 1 miejsce z awansem do puli finałowej, potem w eliminacjach centralnych (w grupie II) 4 miejsce

          1948 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie II) 3 miejsce

          1949 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie I) 8 miejsce

 

2) Julia Biały Kamień (od 1950 Górnik Biały Kamień, od 1952 Górnik Thorez Wałbrzych, później Thorez Wałbrzych, od 22.02.1968 Zagłębie Wałbrzych)

          1946 – w eliminacjach do klasy A okręgu Wrocław (w grupie I) bez awansu do klasy A

          1948 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie III) 4 miejsce

          1949 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie I) 1 miejsce z awansem do puli finałowej 3 miejsce

          1950 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie II) 7 miejsce

          1951 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie I zachodniej) 3 miejsce

          1952 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie Wałbrzych I)

          1955 – w klasie A okręgu Wrocław 5 miejsce

 

3) Huta Karol (od 1952 Górnik Huta Karol Wałbrzych, później Czarni Wałbrzych)

          1946 – w eliminacjach do klasy A okręgu Wrocław (w grupie I) bez awansu do klasy A

          1952 – w klasie A okręgu Wrocław (w grupie Wałbrzych I)

 

Spisane z publikacji ''Klubowa historia piłki nożnej do 1970 roku''

 


/ / /
Szyszka | 2024-06-30 21:18:58
:))